Do sponsorów

Gdańsk, 15 wrzesień 2014 r.

do strony-4Stowarzyszenie Sportu o nazwie „Klub Sportowy Sako” powstało 15 stycznia 2008 r. Klub Sportowy SAKO jest stowarzyszeniem „non profit” w którym dzieci uczęszczają na darmowe zajęcia. Klub utrzymuje się z darowizn osób fizycznych, sponsoringu i reklamy oraz z dotacji z Urzędu Miasta w Gdańsku.

Pomysłodawcą i głównym założycielem Klubu jest Marek Chrobak. Jest on również autorem motto Klubu „Wychowanie poprzez sport”. Marek Chrobak to były pracownik jednostek antyterrorystycznych , instruktor strzelectwa, samoobrony, wysokościówki, taktyki, unifightu i boksu. Boks to jego pasja, którą zajmuje się od 30 lat.. Aktualnie Marek Chrobak zdobył uprawnienia pierwszej gwiazdki Międzynarodowej Federacji Bokserskiej Aiba.
Ideą Stowarzyszenia było zachęcenie dzieci i młodzież z biednych, często patologicznych rodzin z Gdańska i okolic, do podjęcia zajęć sportowych w szczególności sztuk walki oraz ogólnorozwojowych. Celem tych zajęć, poza wychowaniem fizycznym, było i jest dać możliwość, rozwoju osobistego często trudnej młodzieży, w sposób zgodny z prawem, z wartościami moralnymi oraz zmotywowaniem do poprawy swojej pozycji społecznej. Dla tych dzieci jest to często jedyna możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych. Osoby przychodzące na zajęcia, trenują z doświadczoną kadrą trenerską, startują w licznych zawodach organizowanych przez Klub oraz Polski Związek Bokserski i inne Kluby , odnosząc wiele sukcesów sportowych w kraju i zagranicą. Dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia biorą również udział w obozach sportowych finansowanych głównie z oszczędności własnych Marka Chrobak.

Obecnie klub posiada cztery sekcje: w Gdyni, Sopocie, oraz dwie w Gdańsku. Zajęcia prowadzi 7 trenerów i są to instruktorzy boksu, judo, unifightu i mma. Treningi odbywają się codziennie od poniedziałku do soboty.

Klub zajmuje się również organizacją krajowych i międzynarodowych turniejów bokserskich. W roku 2011 i 2012 zorganizował łącznie 4 turnieje rangi okręgowej dla zawodników i klubów zrzeszonych w Pomorskim Okręgowym Związku Bokserskim. Odbyły się one na sali w Gdańsku – Świbnie i startowało w nich około 60 zawodników.

W roku 2013/2014 zorganizowaliśmy w Gdyni dwa Okręgowe Turnieje Bokserskie oraz Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów z okręgu pomorskiego.
W czerwcu 2011 roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało po raz pierwszy Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły w Gdańsku na Starym Mieście przy Fontannie Neptuna. W turnieju wzięli udział najlepsi zawodnicy z całej Polski oraz z zagranicy. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Impreza ta organizowana jest co roku przy współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk. W tym roku Klub po raz czwarty zorganizował Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły, który odbył się w dniach 31.05-01 czerwca 2014 r. , na Turniej zaprosiliśmy zawodników z Polski, Niemiec, Litwy oraz Hiszpanii. Według Telewizji Gdańsk w tym oraz ubiegłym roku turniej obejrzało kilkanaście tysięcy ludzi.

W lutym 2013 roku przy współpracy Urzędu Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego, zorganizowaliśmy Grand Prix Polski w boksie. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski i pierwsze Grand Prix organizowane w woj. pomorskim od wielu lat, a druga co do wielkości impreza bokserska w kraju. W zawodach wzięło udział ponad 180 zawodników z całego kraju począwszy od młodzieżowców ubiegających się o kwalifikacje, aż po medalistów Mistrzostw Polski Seniorów.

Angażujemy się również w różne akcje sportowe organizowane przez zaprzyjaźnione kluby lub firmy, których celem jest rozwój sportowy dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

KS Sako pomimo swojej krótkiej działalności, może poszczycić się wychowaniem wielu medalistów. Do największych osiągnięć należą:

 • I miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie z 2009 r., zdobyte przez Kamile Bałandę
 • II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie z 2009 r., zdobyte przez Jarosława Dashke
 • III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie z 2009 r., zdobyte przez Aleksandra Nadolnego
 • II miejsce na Mistrzostwach Polski w boksie z 2010 r., zdobyte przez Aleksandra Nadolnego
 • III miejsce na Mistrzostwach Polski w boksie z 2010 r., zdobyte przez Jarosława Dashke
 • II miejsce na Mistrzostwach Polski w boksie z 2010 r., zdobyte przez Sławomira Tomczaka
 • II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie z 2010 r., zdobyte przez Tomasza Jabłońskiego
 • III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie z 2011 r., zdobyte przez Tomasza Jabłońskiego
 • III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie z 2011 r., zdobyte przez Dominika Mułkowskiego
 • I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie z 2012 r., zdobyte przez Tomasza Jabłońskiego.
 • II miejsce w Pucharze Polski Juniorek w boksie z 2012 r., zdobyte przez Adrianne Wiedro
 • II miejsce w Pucharze Polski Juniorek w boksie z 2012 r., zdobyte przez Joannę Pawłowską
 • I miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie z 2013 r., zdobyte przez Kingę Siwą
 • I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie z 2013 r., zdobyte przez Cezarego Łagunionoka
 • III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie z 2013 r., zdobyte przez Kamila AL.-Temini
 • I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie z 2014 r., zdobyte przez Tomasza Jabłońskiego
 • III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie z 2014 r., zdobyte przez Kasjusza Życińskiego
 • I miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie z 2014 r., zdobyte przez Kingę Siwą
 • III miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet w boksie z 2014 r., zdobyte przez Adriannę Wiedro

Przez cały czas działalności KS Sako Gdańsk

W tym roku odbyły się dwie imprezy rangi mistrzowskiej w kraju. Na Mistrzostwach Polski w Kaliszu zdobyliśmy dwa medale złoto i brąz co dało nam trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej. Złoty medalista Tomasz Jabłoński –mieszka i trenuje w KS Sako Gdynia ul. Żelazna 21. Tomasz jest kapitanem drużyny Polskiej Hussars Poland, występującej w prestiżowej światowej Lidze WSB oraz kolejny rok z rzędu jest reprezentantem Kadry Narodowej Polski. Po drugim sezonie występów w Lidze WSB Tomek został sklasyfikowany na piątej pozycji w rankingach światowej federacji AIBA. Tydzień później na Mistrzostwach Polski Kobiet powtórzyliśmy sukces, złoto i brąz, a także zostaliśmy sklasyfikowani na trzecim miejscu w rankingu klubów bokserskich w Polsce. Aktualna Mistrzyni Polski w boksie, nasza zawodniczka Kinga Siwa posiada również brązowy medal Mistrzostw Europy i jest Mistrzynią świata w kickboxingu.

Jesteśmy na dobrej drodze do zdobycia kwalifikacji na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w 2016 roku.

Jednak każda działalność wiąże się z potrzebami finansowymi. Zarząd Klubu stawia przed sobą ambitne plany rozwoju. Jesteśmy świadomi jednak, że bez pomocy ludzi dobrej woli mogą być one trudne do zrealizowania.

Stowarzyszenie pod nazwą KS Sako Gdynia zostało wpisane do księgi ewidencji klubów sportowych w grudniu 2013 r., i jest w tej chwili osobnym stowarzyszeniem. Jednak zajęcia w Gdyni prowadzimy już od czasu powstania stowarzyszenia KS Sako w Gdańsku. tj.. od sześciu lat i jak dotąd możemy się poszczycić najbardziej utalentowanymi zawodnikami takimi jak np. Tomasz Jabłoński obecny Mistrz Polski w Boksie oraz Al. Temini brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zamian za wsparcie możemy zaproponować:

 • ekspozycje logo Firmy na strojach naszych zawodników
 • promocje Firmy na stronie internetowej Klubu http://www.kssako.eu
 • ekspozycje logo Firmany na plakatach przedmeczowym
 • udostępnienie narożników ringu do umieszczenia bannerów reklamowych
 • informacje spikera o sponsorach na turniejach krajowych i międzynarodowych

Sponsoring pojmujemy jako obustronne zaufanie oraz jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Wierzymy, że sponsoring z Państwa strony będzie służyć promocji wizerunku Państwa firmy. Nam natomiast wszelka pomoc pozwoli na zrealizowanie ambitnych celów sportowych i organizacyjnych.

Udzielone wsparcie dałoby dodatkowe możliwości pomocy dzieciom z rodzin patologicznych i kontynuację naszego programu ,,wychowanie przez sport”.

Ze sportowym pozdrowieniem

Klub Sportowy Sako
80-236 Gdańsk ul. Grunwaldzka 4a
Nip 5833009140 Regon 220545597
Tel 783-999-001 fax 58/717-10-46
www.kssako.eu sakogd@gmail.com